Abacus Adventures

Abacus Adventures je anglická mateřská školka pro děti všech národností od dvou do šesti let. Výuka probíhá v anglickém jazyce pod vedením zkušeného týmu rodilých mluvčích a lektorů s perfektní angličtinou a také s pedagogickými znalostmi. Klademe důraz na rozvoj osobnosti dětí, jejich komunikačních dovedností, tvořivosti a sebevědomí. Bohatý program naší školky směřuje také k rozvíjení dětské představivosti.

Abacus Adventures je soukromá anglická mateřská školka pro děti předškolního věku od dvou do šesti let se sídlem v Praze 5 – Zbraslavi. Naše školka sídlí v příhodné lokalitě na Zbraslavi, v překrásné vile s velkou zahradou plnou herních prvků. Poblíž se nacházejí také tři dětská hřiště. Naším cílem je poskytovat Vašim dětem pobyt v anglickém prostředí, které bude co nejvíce podporovat a stimulovat rozvoj jejich osobnosti a umožní jim tak využít jejich vlastní potenciál. Zajišťujeme dobře vyváženou a výživnou stravu a dbáme na dodržování správného pitného režimu. Ke každému dítěti a jeho rodičům máme opravdu individuální přístup. Počet dětí ve třídách je omezen, na jednoho učitele připadá nanejvýš šest studentů. Tím můžeme věnovat maximální pozornost každému dítěti. Náš anglický program doplňujeme celou řadou aktivit, ve školce máme kroužek vaření a pečení, hudební, golfový, sportovní a taneční kroužek. S dětmi cvičíme také jógu.

 

Program

Program mateřské školky Abacus Adventures je sestaven tak, aby povzbuzoval a rozvíjel přirozenou zvídavost a představivost.

Učitelé dětem při hrách pomáhají, hry jsou zaměřeny na procvičování slovní zásoby podle výukového tématu daného dne a týdne.

Výuka ve školce je vedena v anglickém jazyce, zkušeným týmem rodilých mluvčích a lektorů s perfektní angličtinou a pedagogickými znalostmi.

V průběhu každého dne provádíme výuku pomocí programu “Circle Time”, který je zaměřen na specifické téma daného dne a týdne. Děti mají během výuky čas a příležitost si hrát. Při hrách využívají svou představivost a navzájem se poznávají způsobem, který jim vyhovuje.

Ukázka typického dne v mateřské školce Abacus Adventures:

 • 07:15 – 09:00 Volné hraní s vychovatelkou, kreslení, skládání puzzle.
 • 09:00 – 10:00 Program Circle Time
 • 10:00 – 10:30 Svačina
 • 10:30 – 11:00 Dopolední aktivity
 • 11:00 – 12:15 Hry venku
 • 12:30 – 13:00 Oběd
 • 13:00 – 15:00 Odpočinek / pohádky/kreslení/předškolní příprava – pro předškoláky
 • 15:00 – 15:30 Svačina
 • 15:30 – 17:30 Volné hraní uvnitř nebo venku / odpolední aktivity (jóga, vaření a pečení, tanečky, výtvarný kroužek, golf).

 

Výuka

Učební osnova mateřské školky Abacus Adventures je sestavena tak, aby se zaměřovala na celkový vývoj dítěte. Především na rozvoj:

 • – osobních a sociální schopností
 • – aritmetiky a logiky
 • – jazyka a gramotnosti
 • – kreativity
 • – znalostí a porozumění

Výukový plán je organizován podle témat, které dětem umožňují zaměřit se během jednoho nebo dvou týdnů na dané téma a rozvíjet tak pochopení tématu a rozšiřování slovní zásoby spojené s tématem. Témata se týkají ročních období, prázdnin a světa kolem nás. Děti se učí pomocí interaktivní osnovy, jejíž součástí jsou příběhy, pohádky, četba, hudba, zpěv a cvičení.

 

Aktivity a kroužky

Školka Abacus Adventures nabízí široký výběr kroužků, které jsou zaměřené na zvýšení znalostí, koordinace a sebedůvěry dětí. Ukázky aktivit, které jsou součástí programu školky:

Taneční kroužek
Hudební kroužek
Sportovní kroužek
Jóga
Golfový kroužek
Výtvarný kroužek
Keramika
Vaření a pečení

 

Strava a pitný režim

Dětem poskytujeme pestrou a nutričně vydatnou stravu v bio kvalitě. V našem jídelníčku dbáme na to, aby děti jedli čerstvou zeleninu a ovoce a dodržovali správný pitný režim.

 

Věk dětí

Školka Abacus Adventures přijímá děti ve věku od 2 do 6 let. Děti jsou rozděleny do 4 skupin podle věku. Jednu skupinu tvoří děti od 2 do 3 let, druhou skupinu tvoří děti od 3 do 4 let, třetí skupina je pro děti od 4 do 5 let a čtvrtou skupinku tvoří předškoláci ve věku od 5 do 6 let.

 

Prostory

Školka Abacus Adventures se nachází v krásné lokalitě Prahy 5 – Zbraslav, v nádherné prvorepublikové vile s velkou zahradou plnou herních prvků. V létě poskytují ovocné stromy dostatek stínu a děti mají na zahradě bazének a stany:) V blízkosti jsou tři dětská hřiště.

 

Spolupracujeme s rodiči

Rodiče od nás každý den dostávají stručnou informaci o vývoji dítěte, včetně chování a studia. Každý měsíc také rodiče obdrží informační email školky, ve kterém poskytujeme stručné shrnutí událostí ve školce během daného měsíce včetně písniček, slovní zásoby, činností, výletů a plánů na další měsíc.

Rodiče jsou často zváni do školky na představení, vystoupení a jiné události. V rámci těchto neformálních setkání mohou rodiče sdílet s dětmi jejich pokroky a pohovořit s učiteli.

Cílem mateřské školky Abacus je umožnit rodičům účastnit se co nejvíce každodenních aktivit školky. Ke každému dítěti i rodičů přistupujeme opravdu individuálně.

 

Výlety a ostatní informace

V mateřské školce Abacus Adventures také organizujeme výlety na zajímavá místa. Navštěvujeme divadla, muzea, zoo, farmy a další zajímavá místa jako např. Muzeum čokolády, Staroměstské náměstí – Orloj, Muzeum hlavního města Prahy, Příchod dinosaurů – Harfa, Štefánikova hvězdárna Petřín – zrcadlové muzeum, Mini Zoo Smíchov, Muzeum MHD Střešovice, procházka po Karlově mostě, ZOO Trója, výlet na Pražský hrad, Království železnic, ZOO Zbraslav, výlety do podzimní přírody v okolí Zbraslavi, Výlet do Národního muzea na výstavu zvířat, Lampiónový průvod na Halloween, Výlet na požární stanici, Muzeum Lega.

Během července a srpna nabízíme letní program a pořádáme příměstské tábory s angličtinou, doplněné různými výlety, především do pražské ZOO a přírody v okolí.

Otevřít web školky

Kontakt

 • Romana Blahníka 804, 156 00 Praha 5 - Zbraslav
 • +420 777 925 404
 • info@abacusadventures.cz
 • www.abacusadventures.cz