Mateřská škola Semínko

Mateřská škola Semínko klade důraz na harmonický přirozený vývoj dítěte, ekologickou výchovu a zdravé stravování. Díky svému sídlu ve Středisku ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr v Praze Hostivaři, mohou děti pobývat hodně času venku na přírodní zahradě, na farmě s hospodářskými zvířaty či v přírodním areálu Toulcova dvora.

Nyní jsou v provozu dvě smíšené třídy (Ježci a Veverky) po 23 dětech. Od roku 2010 byly otevřeny dvě třídy typu lesní mateřské školy „Lesníček“ s kapacitou 15 dětí.

Vnitřní prostory tvoří bývalá stodola přestavěná pro potřeby mateřské školy. V interiérech a mezi hračkami převažují přírodní materiály. Herna v přízemí má velká okna, která jsou za teplého počasí otevřena a rozšiřují třídu o terasu. Dřevěné schodiště vede do podkrovní herny, která je po obědě proměněna na ložnici. Při cestě dolů mohou děti používat klouzačku. Jídelna je oddělena od herních prostor a nachází se hned vedle kuchyně.

Školka je zapojená do vzdělávacího projektu Malý zahradník, který se snaží na školní zahradě rozvíjet vztah k přírodě, přírodním materiálům a lidské práci.

Školka má vlastní kuchyň. Většina podávaných potravin je v biokvalitě, jídelníčky obsahují více zeleniny a ovoce, než je běžné, spotřeba bílé mouky a cukru je omezena na minimum. Školka byla v roce 2017 oceněna stříbrnou medailí v projektu Skutečně zdravá škola.

Semínko je vzorovou mateřskou školkou v oblasti environmentálního vzdělávání, zdravého stravování, lesní pedagogiky a přírodních hřišť. Za svou snahu byla roku 2012 oceněna cenou UNESCO.

Otevřít web školky

Kontakt

  • Kubatova 32/1, Hostivař, 102 00 Praha-Praha 15
  • +420 272 652 171
  • seminko@toulcuvdvur.cz
  • www.toulcuvdvur.cz