Rodinné centrum Budulínek

V Rodinném centru Budulínek se o děti stará kvalifikovaný personál s dlouholetými zkušenostmi. Denně připravuje program pro děti dle jejich individuálních potřeb.

Nabízíme celodenní, dopolední (či odpolední) i individuální hlídání dětí v příjemné rodinné atmosféře s důrazem na individuální přístup k dítěti. U nás vždy vše záleží na individuální domluvě.

Nabízíme pravidelný režim mateřské školy využitím alternativních metod. V našem kolektivu se vyskytují děti s různými potřebami. Výjimkou nejsou děti nosící pleny, dudlík atd. Všem potřebám se snažíme co nejvíce vyhovět.

Dětem nabízíme také celou řadu volnočasových aktivit, např. výuku anglického jazyka, výtvarný, pohybový a dramatický kroužek.

Pravidelně nás navštěvují divadelní spolky s pohádkou.

Již od 2 let děti navštěvují kurzy plavání, které probíhají na jaře a podzim. V zimě a v létě jezdíme s dětmi na třídenní pobyty do hor. Každý týden navštěvujeme solnou jeskyni a tělocvičnu a min. 2x ročně jezdíme na jednodenní výlety.

 

Maximální kapacita „školky“ je 19 dětí.

Otvírací doba: Po – Pá: 6:00 – 16:30

V našem centru budeme dodržovat toto:

Každé dítě je pro nás jedinečné. Všechny organizované činnosti jsou prováděny nenásilně, dle zájmů a schopností dítěte. Snažíme se o partnerský přístup k dětem a respektujeme jejich vývojové rozdíly a individuální potřeby. Podporujeme a vedeme děti ke správným hygienickým návykům. Učíme děti samostatnosti a sebeobsluze Při stolování podporujeme samostatnost, nenutíme do jídla, ale chceme aby děti vše ochutnaly. Učíme se správným komunikačním dovednostem. Učíme se spolupracovat, vzájemně si pomáhat, hrát si v kolektivu, neničit hračky a půjčovat si je. Pokud si dítě zaslouží pochvalu, pochválíme, čímž motivujeme k další činnosti a kladně působíme na rozvoj a sebevědomí dítěte. V případě příznivého počasí chodíme vždy na zahrádku, na procházku po vesnici nebo na hřiště v blízkém okolí. Učíme se chodit po chodníku ve dvojicích, přecházet cestu a také pravidlům bezpečnosti při po bytu venku.

Otevřít web školky

Kontakt

  • Hornosušská 20/93, 735 35 Horní Suchá
  • +420 608 10 50 33
  • rcbudulinek@seznam.cz
  • www.rcbudulinek.webnode.cz